Kafamda Tilkiler

Bugün yine kafamda dolaşan tilkilerden bahsedeceğim üstü kapalı. Üstü kapalı çünkü o tilkiler kendilerini biliyorlar sonuçta.

Zorlu bir 2015 beni bekliyor, hemde gün gün zorlu. Bir gün rahat bir nefes aldırmadan böyle geçecek sanırım. Buna bir çözüm bulmalıyım ama şunu yapayım dediğim herşey daha sonrasında tekrar sorunlar olarak geri dönecek gibi gözüküyor. Bazen ben mi çok karamsar bakıyorum diye düşünüyorum da öyle değil. İş ciddi. Yükümlülüklerim var herşeyden önce, bunları aksatmamalıyım. Şu an bile aksarken, risk alıp o risk gerçekleşirse toparlamam mümkün olmayacak sonuçlar doğurabilir. Bu şekilde yürümediği de apaçık ortada, riskler arasından birini seçmem gerekiyor.

Hergün o günü kurtarmaya çalışarak bir mucize beklemekle geçiyor zamanım. Kafamda sürekli sorular, çözümlerden daha çok sorular. Yoruyor beni, gün boyu durmadan çalışmaktan daha da çok yoruyor.

Sabretmek gerekiyor ama desteğe ihtiyacım var. Merdivenleri tek tek değil ikişer, üçer çıkmaya çalışıyorum. Bundan geri dönüşü de yok maalesef. Bazı kararları durumumu bilmeyen insanların yaparsını ile aldım. Başardığımda bu kararları iyi ki almışım diyeceğim kesin, bu yüzden başarmalıyım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir