İsimtescil.Net ve Sorunlar

Alan adı hizmetleri konusunda sürekli sorun yaşadığım için artık bu yazıyı yazmam gerektiği kanaatine vardım.

  • Alan adımı transfer etmeye çalıştım transfer kodu sürekli hatalı ve geç gönderildi. Diğer firmalarda transfer kodu istediğim anda ya görebiliyorum ya da mail adresime gelmekte.
  • Alan adı süremi 1-2 gün geciktirdim. Ödemesini yaptıktan 1 hafta sonra sitem açılabildi. Kendileri güya register firması. Taşeron firmadan başka bir şey değiller.
  • Alan adı transfer işlemi başlattığınızda alan adınızla transfer tamamlanana kadar işlem yapamıyorsunuz. Transfer işlemini iptal ettim başka birinden satın aldığım alan adının whois bilgileri gizli olduğu için transfer sonuçlanamıyordu. Öğlen yaptığım transfer iptal başvurusu şuan itibari ile halen yanıtlanmadı. Telefon ile iletişime geçtim 2 adet ticket açmışım birini iptal ettiler diğerini işleme aldık dediler. Nasıl bir işlem yapıyorlar anlamak güç…

Ülkemizde alan adı ve hosting işi ile ilgili gerçek anlamda bir kurumsal yapı halen yok. Firmalar internetten çok iyi getiriler sağlamalarına rağmen yatırım konusunda geride kalıyorlar.

Bu yüzden alan adı konusunda GODADDY ve hosting olarakta HOSTGATOR firmasını kullanmaktayım. En azından yaptığım işlemler anında sonuçlanıyor.

Alan adları isimtescil.net te olanlar içinse önerim alan adlarını sorun yaşamadan taşımaları. Çünkü sorun olduğu zaman hizmet alamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir